Vážení kolegové, zasíláme vám pár informací z dílny Cechu, zejména s ohledem na opatření vlády ČR a zaměstnavatelů :
 
1) Periodické prohlídky - nebudou do odvolání prováděny, zaměstnanec může přesto nadále vykonávat práci nad termínový rámec. Po domluvě s lékařem PLS se budou provádět pouze vstupní a mimořádné prohlídky.
 
2) KOP - opět připomínáme, že jsou do odvolání zrušeny ve všech destinacích.
 
3) Školení u ČD,a.s. - do odvolání se ruší veškeré pravidelné školení, zácviky i kurzy.
 
4) Na vlacích ČD,a.s. v režimu 0/0-S se neprovádí prodej jízdenek a revize jízdenek v omezeném režimu pouze vizuálně bez fyzického převzetí. U strojmistrů a u vedoucích strojových stanic jsou k dispozici proti podpisu hygienické ubrousky. Další hygienické a desinfekční prostředky jsou objednány a čeká se na dodávku a distribuci, sdělil nám ředitel OCP Západ.
 
5) Do odvolání jsou přerušeny vystoupení divadla, ukončena hokejová liga, pozastavena fotbalová liga. Z těchto důvodů vás žádáme o navrácení permanentek a abonentek do kanceláře nebo do schránek CS na nástupních místech (permanentky St.14 - Staněk) pro další distribuci , popřípadě pro nákup na příští sezonu.
 
6) Do odvolání je pozastaveno čerpání sociálních fondů zejména na společenské a hromadné akce.
 
Kancelář CS zatím provozujeme bez omezení. Situace je neustále živá a ve vývoji. O dalších krocích a mimořádnostech budete informováni u ČD,a.s. na Zamportálu v Dokumentech k seznámení a u ČD Cargo,a.s. v Knize normálií, popřípadě budeme psát aktuální infolisty na nástěnky a na vaše emailové adresy.
 
Připomínáme, že máme v kanceláři k vyzvednutí vstupenky na Kabáty a Noc v opeře pro ty, kteří si je předem objednali.
 
Cech strojvůdců ČR
 

 

Dočasné omezení poskytování PLS

 

Dobrý den,
v návaznosti na zaslanou informaci Dopravního zdravotnictví vám zasíláme znění Usnesení vlády ČR č. 214 ze dne 15.3.2020, ve kterém je řešeno pozastavení poskytování pracovnělékařských prohlídek.

Z tohoto usnesení vyplývá, že zaměstnancům po dobu trvání pracovního poměru nebudou vykonány periodické lékařské prohlídky a zaměstnanec může přesto nadále vykonávat výkon práce.

Vstupní a mimořádné prohlídky budou ze strany poskytovatele PLS prováděny pouze v nouzovém režimu a po předchozí domluvě s lékařem.

Zaměstnance CPS žádám o předání této informace všem zaměstnancům, kteří v době vyhlášeného stavu nouze měli absolvovat periodickou lékařskou prohlídku.

CPS zároveň žádáme o zapsání všech lékařských posudků o zdravotní způsobilosti k práci do systému HR SAP u zaměstnanců, kteří měli plánovanou lékařskou prohlídku během měsíce března 2020 a dubna 2020 a již ji vykonali.

Ing. Lucie Bauerová
oborový specialista

České dráhy, a.s., Generální ředitelství

Odbor péče o zaměstnance | Oddělení kompetenční centrum
nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1
M: +420 724 579 412
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.cd.cz